Zbiórka na dzienny ośrodek dla bezdomnych w Lublinie 18.11.2018

W najbliższą niedzielę, 18 listopada 2018 r.,  po raz drugi obchodzić będziemy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Decyzją Arcybiskupa Lubelskiego, ks. Stanisława Budzika, w tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na dzieła służące ubogim prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w tym ukończenie łaźni dla bezdomnych.

Apel ks. Wiesława Kosickiego, dyrektora lubelskiej Caritas:

Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc w ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych.

Bardzo zależy mi, żeby bezdomni mogli otrzymać takie wsparcie przed dużymi mrozami. Do tej pory remont pomieszczeń pochłonął 100.000 zł. Niestety okazało się, że wciąż brakuje około 50.000 zł co związane jest z koniecznością wymiany pieca, wyposażeniem w umywalki, prysznice, baterie, ścianki oddzielające i wykończeniem świetlicy.

To dla nas ogromne wyzwanie, ale dzięki Wolontariuszom i Darczyńcom możemy każdego dnia realizować postawione sobie zadanie. Liczę, że dołączą Państwo do drużyny Caritas i razem będziemy walczyć o godność drugiego człowieka. Wychodząc z kościoła można złożyć datek do puszki lub bezpośrednio przelać pieniądze na konto Caritas, które znajduje się na stronie www.lublin.caritas.pl.

Prace budowlane dostosowujące pomieszczenia Caritas do łaźni rozpoczęły się w lipcu br., ich dotychczasowy koszt wyniósł ok. 100 000 zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych.

Wpłaty można dokonać na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin;

• numer konta: Pekao S.A. 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351  z dopiskiem Łaźnia dla bezdomnych

wpłata za pomocą płatności online DotPay

 

 

Print Friendly, PDF & Email