Zbiórka finansowa w archidiecezji lubelskiej na wsparcia ofiar powodzi 22.09.2024

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy, ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki finansowej w celu wsparcia ofiar powodzi. Zbiórka do puszek we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 września 2024 r.

Zebrane środki jak i indywidualne ofiary można wpłacać bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „POWÓDŹ”, lub w kasie Caritas w Kurii Metropolitalnej.

Jednocześnie lubelska Caritas, przy współpracy z Caritas Diecezji Świdnickiej, na terenie której znajduje się Kotlina Kłodzka, uruchomiła zbiórkę rzeczową.

Do Centrali Caritas w Lublinie przy ul. Unii Lubelskiej 15 można przekazywać takie rzeczy, jak: butelkowana woda pitna, żywność o długim terminie przydatności do spożycia (także dania typu instant), koce, śpiwory, środki czystości, łopaty, miotły, wiadra, młotki (5/10 kg), łomy, latarki, świeczki, majzel do skuwania ściany, rękawice i okulary ochronne, odzież ochronna, termosy i kubki termiczne, a także pompy wody oraz osuszacze powietrza. Pierwszy transport z pomocą chcemy wysłać przed weekendem, kolejne po najbliższej niedzieli.

więcej o zbiórce rzeczowej: Caritas Archidiecezji Lubelskiej apeluje o wsparcie ofiar powodzi