Zawodnicy i sponsorzy Biegów Caritas powracają na trasy zawodów

Zawodnicy i sponsorzy Biegów Caritas powracają na trasę zawodów, aby przełożyć swój wysiłek na konkretną pomoc – ciepłe posiłki, wyprawki szkolne, stypendia, wypoczynek, dofinansowanie operacji i rehabilitacji dla potrzebujących dzieci w archidiecezji lubelskiej.

Pierwszy z tegorocznych Biegów rozpocznie się 9 czerwca 2018r. o godzinie 10.30 w Chełmie.

Harmonogram zawodów:

10.30 – Rozpoczęcie – Msza św. (parafia Rozesłania Apostołów w Chełmie, ul. Lubelska 55)
11.20 – Rejestracja uczestników.
11.45 – Rozgrzewka.
12.00 – Rajd rowerowy – start przy kościele.
12.20 – Rozpoczęcie biegu – start przy kościele.
13.00 – Zakończenie biegu.
13.00 – Rozdanie medali, wspólne biesiadowanie.

Idea Biegu Caritas mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200zł za odcinek, srebrny – 100zł, biały – 30zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

W dotychczasowych pięciu edycjach Biegów Caritas pobiegło łącznie 1868 zawodników, którzy wspólnie pokonali dystans ok. 4670 km. Dzięki ich wysiłkowi i wsparciu sponsorów na pomoc potrzebującym dzieciom Caritas Archidiecezji Lubelskiej przeznaczyła 198 150 złotych.

3, 2, 1 START! www.biegcaritas.pl