„Zasłuchani” – koncert w kościele pobrygidkowskim w Lublinie 17.09.2023

Kościół Rekroralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, zaprasza, w dniu 17 września 2023 r. (niedziela) o godz. 18.45, na koncert organowo-saksofonowy „Zasłuchani”.

Podczas koncertu „Zasłuchani” słuchacze będą mieli okazję doświadczyć piękno brzmienia dwóch instrumentów, organów oraz saksofonu. Zostaną wykonane utwory organowe w zupełnie nowej odsłonie – będą to transkrypcje na saksofon i organy. Usłyszymy kompozycje z epoki romantyzmu, XX wieku oraz współczesności.

Wykonawcy:

Joanna Wróblewska – saksofon
Monika Hołownia – organy

W programie:

J. Rheinberger, L.J.A Lefébure – Wély, C. Franck, T. Dubois, M. Hołownia

JOANNA WRÓBLEWSKA – Gra na saksofonie altowym i sopranowym. Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej, nauczycielka klasy saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chełmie. Swój warsztat muzyczny doskonaliła podczas kursów ze znakomitymi pedagogami z Polski i zagranicy. Uczestniczyła w wielu festiwalach jako solistka i kameralistka, m. in. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Ladies Jazz Festiwal w Gdyni, Hot Jazz Spring w Częstochowie, Złota Tarka w Iławie, Internacional de Bandes de Musica (Hiszpania), Beijing International Teenager Art Week- Beijing International Band Festiwal (Chiny). Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, a we wcześniejszych latach także z Teatrem Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Sztuk w Oleśnicy, Filharmonią Krakowską, Centrum Muzyki i Muzykoterapii “Gaia”. Współtworzy żeński kwartet Saksofonarium oraz FantAsMa Duo.

MONIKA HOŁOWNIA – organistka, muzykolog. Absolwentka Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w klasie organów dr hab. szt. muz. Elżbiety Charlińskiej. W roku 2014 zdobyła dyplom na międzynarodowym konkursie muzycznym Študentská umelecká innosť (Słowacja). Aktualnie obejmuje stanowisko organistki w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie.

PROGRAM KONCERTU:

  • J. Rheinberger – Canzone (Suite, op. 166)
  • L.J.A Lefébure – Wély – Pastorale G-dur (L’Organiste moderne – 1 ѐre Livraison)
  • M. Hołownia – Spojrzenie
  • C. Franck – Andantino g-moll, FWV 25
  • L.J.A Lefébure – Wély – Offertoire C-dur (L’Organiste moderne – 12e Livraison)
  • J. Rheinberger – Riposo, (12 Characteristic Pieces, op. 156)
  • M. Hołownia – W oddali
  • M. Hołownia – Episode
  • T. Dubois – Laus Deo (Sortie), (Messe de Mariage)

więcej: https://pobrygidkowski.pl/

Print Friendly, PDF & Email