Zaproszenie na obchody Jubileuszu 25-lecia lubelskiej Caritas 21.05.2016

Dokładnie 25 lat temu, 24 maja 1991 roku dekretem Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka została reaktywowana Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Po ponad półwiecznej przerwie na nowo rozpoczęła swoją służbę potrzebującym. Dziś jest prężnie działającą organizacją, która każdego roku swoją pomocą otacza blisko 36 tysięcy osób.

Od 25 lat, dzięki zaangażowaniu Darczyńców, Przyjaciół i wolontariuszy lubelska Caritas troszczy się o potrzebujących. Każdego dnia udziela pomocy wydając meble, odzież, żywność i leki, otaczając opieką cudzoziemców i bezrobotnych, prowadząc Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego, realizując program stypendialny ?Skrzydła? , którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Szczególną opieką otacza potrzebujące dzieci zapewniając im wyprawki szkolne, dożywianie, rehabilitację, wypoczynek letni i zimowy, przyznając stypendia. To 25 lat wypełnione pomocą drugiemu człowiekowi.

21 maja 2016 r. o godzinie 12.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego w parafii św. Franciszka w Krasnymstawie rozpoczniemy uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia lubelskiej Caritas.

W imieniu swoim, pracowników i wszystkich wolontariuszy bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania i dziękowania Bogu za 25 letnią posługę Caritas drugiemu człowiekowi.
– ks. Wiesław Kosicki, dyr. Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Harmonogram obchodów:

12.00 ? Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego w parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie przy ul. Piłsudskiego 3;
13.00 ? Marsz – ?Rodzina troską Caritas?;
13.30 ? Oficjalne otwarcie i poświęcenie Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie przy ul. Szkolnej 9;
15.30 ? Koncert zespołu Heaven Up.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

UWAGA ? istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu do Krasnegostawu zorganizowanego przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Pawlak pod numerem telefonu 662-722-342 lub drogą mailową m.pawlak@caritas.pl.