Zamknięcie wszystkich cmentarzy w dniach 30.10-2.11.2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów wszystkie cmentarze w kraju, w dniach 30 października – 2 listopada br., pozostaną zamknięte dla odwiedzających, z wyjątkiem odbywających się pogrzebów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii [Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 19177] :

§ 28a. Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami przypominamy, że:

• w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny odprawiane będą Msze Święte w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Szczególnie osobom starszym, chorym oraz tym wszystkim, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, przypominamy także, że:

• na terenie archidiecezji lubelskiej obowiązuje dekret metropolity lubelskiego o udzieleniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane;
[więcej: https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dyspensa-od-obowiazku-uczestnictwa-we-mszy-swietej-od-18-10-2020/

• Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustów zupełnych w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad br., stąd indywidualne nawiedzania cmentarzy i odwiedziny grobów swoich bliskich można rozłożyć na cały listopad, a jednocześnie warunki ich uzyskania zostały dostosowane do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym.
[więcej: https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dekret-penitencjarii-apostolskiej-o-odpustach-za-zmarlych-w-listopadzie-2020/.

Print Friendly, PDF & Email