Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015

Tradycyjnie, jak co roku w okresie Adwentu, Caritas Archidiecezji Lubelskiej wspólnie z parafiami na terenie archidiecezji lubelskiej prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

To akcja, która już od dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje ciepłe posiłki.

Tegorocznej edycji przyświeca hasło ?Głodni miłosierdzia”.

Oficjalna inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w archidiecezji lubelskiej odbyła się w I Niedzielę Adwentu – 29 listopada. Akcja potrwa do świąt Bożego Narodzenia.

Już teraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca wszystkich księży z naszej archidiecezji do odbioru i rozprowadzania świec, aby były one dostępne w parafiach przez cały okres Adwentu .

Wszystkich zaś gorąco zachęca do nabycia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – symbolu pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej uwagi.

Print Friendly, PDF & Email