XXIII Dzień Papieski „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” – 15.10.2023

W niedzielę 15 października 2023 r. organizowanego w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza.

https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2023/haslo/

W sobotę 14 października, na Zamku Królewskim w Warszawie zaplanowana została Gala Nagród TOTUS TUUS 2021. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP 2 o godz. 16.00.

W niedzielny wieczór, 15 października, TVP 1 wyemituje koncert galowy XXIII Dnia Papieskiego.

Jak co roku, Dniu Papieskiemu towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i rozwój młodych zdolnych osób z małych miejscowości. Zebrane środki pomagają nowemu pokoleniu uczyć się, studiować i w pełni rozwijać swoje możliwości, aby mieć tę pasję życia.

W zeszłym roku w ramach zbiórki kościelnej ok. 10 tys. wolontariuszy w parafiach w całej Polsce zebrało 8 mln 456 tys. 938 zł i 42 gr. Zbiórka ta odbyła się także w środowiskach polonijnych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Norwegii, Austrii i USA. Zbiórka publiczna została przeprowadzona przez 140 sztabów w całym kraju. Wolontariusze zebrali 783 tys. 638 zł i 73 gr. Poprzez akcję SMS darczyńcy wsparli Fundację kwotą 66 tys. 37 zł i 56 gr, wysyłając ponad 13 tys. tekstowych wiadomości. W ub. roku przeprowadzona została ponadto e-zbiórka za pomocą wirtualnych puszek – zebrano w ten sposób 49 tys. 213 zł. Łącznie w zbiórkach zebrano ponad 9,3 mln zł. Środki zebrane podczas Dnia Papieskiego i wpłacane przez cały rok darowizny od osób fizycznych (ponad 2,1 mln zł) pozwalają na utrzymanie programu stypendialnego dla blisko 2 tys. stypendystów…

https://m.niedziela.pl/artykul/95343/Wkrotce-XXIII-Dzien-Papieski-pod-haslem

więcej: www.dzielo.pl
materiały duszpasterskie i katechetyczne: https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2023/do-pobrania/

Print Friendly, PDF & Email