XXII Droga Krzyżowa na Majdanku – Aby byli jedno – 8.04.2022

W piątek, 8 kwietnia 2022 r., o godz. 18.00, po raz dwudziesty drugi na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa, której organizatorami są: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,  Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Państwowe Muzeum na Majdanku.

Tegorocznym hasłem będą słowa Ewangelii św. Jana: “Aby byli jedno”. Uczestnicy tradycyjnie przejdą obozowymi drogami rozważając Mękę Pańską, w oparciu o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego. Głównym wątkiem rozważań będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku.

Chcemy też łączyć się w modlitwie i wypraszać pokój i wsparcie dla naszych cierpiących braci na Ukrainie. Konkretnym wyrazem naszej solidarności z narodem ukraińskim będzie prowadzenie rozważań w języku polskim i ukraińskim. Dlatego pragniemy, aby to zaproszenie dotarło szczególnie do uchodźców z Ukrainy, tych którzy przyjęli ich do swoich domów oraz wszystkich wolontariuszy i osób niosących pomoc, abyśmy mogli spotkać się na wspólnej modlitwie o pokój.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

więcej:
www.ksm.lublin.pl
Facebook: XXII Droga Krzyżowa na Majdanku „Aby byli jedno”

Print Friendly, PDF & Email