XXI Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa 19-26.07.2020

W dniach 19-26 lipca 2020 r. obchodzić będziemy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne ich podróżowanie. Ważnym punktem obchodów będzie też błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

Przy tej okazji do wszystkich użytkowników pojazdów corocznie kierowany jest także apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Koordynatorem akcji jest MIVA Polska.

MIVA – Mission Vehicle Association – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu – jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pomaga misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarz, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Dzięki MIVA Polska polscy misjonarze i misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świa­ta otrzymują bardzo ważne narzędzia – środki transportu, które zapewniają funkcjonowanie misji i regularną posługę religijną oraz łączność z licznymi stacjami misyjnymi. Umożliwiają też prowadzenie różnych dzieł takich jak szkoły czy przedszkola, ośrodki zdrowia czy szpitale. Są niezbędne w organizowaniu i dostarczaniu pomocy materialnej oraz realizacji projektów rozwojowych na rzecz miejscowej ludności.

W 2019 roku w ramach Akcji św. Krzysztofa zebrano 2.798.430,32 zł. Ofiary przekazane do MIVA Polska umożliwiły za­kup w 2019 roku 297 pojazdów dla misjonarzy, w tym: 58 samochodów (terenowych i osobowych), 3 busy, 1 ambulans (akcja Misyjny Am­bulans – Ratujemy Życie) 155 rowerów dla katechistów misyjnych (akcja uCZYNek Wiary), 42 wózków dla niepełnosprawnych (akcja Promienie Miłosierdzia), 31 motocykli, 1 quad, 3 silniki do łodzi, 1 łódź, 2 tuc-tuc (auto-riksza).

więcej: www.miva.pl

Print Friendly, PDF & Email