XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” 2-3.12.2022

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą nam się z wieczerzą Wigilijną. Choć może się to wydawać zaskakujące, nie każdy ma możliwość zasiąść wtedy do suto zastawionego stołu. Aby móc przygotować paczki świąteczne dla ubogich, Caritas Archidiecezji Lubelskiej w dniach 2-3 grudnia 2022 r. (piątek, sobota) włącza się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak. Pomagam!”.

Już po raz dwudziesty pierwszy wolontariusze Caritas – zarówno dzieci, jak i młodzież, a także seniorzy – będą dyżurowali w sklepach i prosili o wsparcie poprzez przekazanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia, m.in. cukier, olej, kasze, ryż, makaron, konserwy mięsne, rybne czy warzywne, płatki śniadaniowe, mleko UHT, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa.

Zebrane artykuły spożywcze zostaną następnie posegregowane, aby potem trafić do paczek świątecznych przygotowywanych dla osób starszych, samotnych, chorych, czy też bezdomnych.

Jest to dla nas bardzo ważne, bo przygotowujemy się do Wigilii Caritas. 24 grudnia w czterech miastach – Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie planujemy ugościć ponad 1100 osób potrzebujących, więc zarówno przygotowanie potraw na te spotkania, jak i paczek, które otrzymają nasi podopieczni to ogromne wyzwanie.

ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zapraszamy bardzo serdecznie do włączenia się w zbiórkę żywności „Tak. Pomagam!”, która odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 r. w 41 sklepach na terenie archidiecezji. Dokładna lista sklepów wraz z adresami dostępna jest na stronie www.lublin.caritas.pl.

Print Friendly, PDF & Email