Rusza XXI Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2017

Rozpoczyna się XXI Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby 2017. W roku 30. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i 700-lecia Miasta Lublina przybędzie plejada gwiazd polskich scen.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 28 czerwca 2017 r. (środa). W programie zatytułowanym „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie – Jan Paweł II do młodzieży” publiczność zobaczy Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Miejscem wszystkich koncertowych spotkań będzie kościół pw. Świętej Rodziny w Lublinie, przy ul. Jana Pawła II 11, a same koncerty rozpoczynać się będą o godz. 19.00.

Robert Grudzień dyrektor festiwalu podkreśla, że ten wybór na rozpoczęcie imprezy nie był dziełem przypadku. – Zespół od lat jest doskonałym ambasadorem kultury Lublina i regionu lubelskiego na całym świecie. Występował na wielu kontynentach i wszędzie zachwycał profesjonalizmem i zarażał optymizmem. Na ten sukces złożyło się wiele pokoleń lubelskich twórców z Wandą Kaniorową – założycielką zespołu i Ignacym Wachowiakiem jej następcą na czele. Zespół tworzą mieszkańcy Lublina, wiążąc się z nim na wiele lat – od grup dziecięcych po zespół seniorów. Z tych wszystkich powodów trudno byłoby sobie wyobrazić innych wykonawców na rozpoczęcie festiwalu odbywającego się w 700 lecie Miasta Lublina i 30 rocznicę wizyty Jana Pawła II.

Print Friendly, PDF & Email