XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 28 maja. Mszy św. o godz. 11.00 na Jasnogórskich Wałach będzie przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

O godzinie 14.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach, rozważania odczytają przedstawiciele krwiodawców z całej Polski.

Jak co roku pod Jasną Górą stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, w którym będzie można oddać krew.

Organizatorami XIX Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi są Ordynariat Polowy Wojska Polskiego i Krajowe Duszpasterstwo Honorowych Dawców Krwi. Krajowym Duszpasterzem Honorowych Dawców Krwi jest ks. płk Zenon Surma, kapelan Ordynariatu Polowego, dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

PROGRAM

11.00 – uroczysta msza święta na Jasnej Górze pod przewodnictwem ks. Antoniego Józefa Długosza ? biskupa częstochowskiego

14.00 – droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

15.00 – zakończenie pielgrzymki