XIX Dzień Papieski w Chełmie 13-21.10.2019

W dniach 13-21 października 2019 r. duszpasterstwo młodzieży oraz chełmskie parafie tradycyjnie już przygotowały wydarzenia, które złożą się na program obchodów XIX Dnia Papieskiego w Chełmie.

Obchodom XIX Dnia Papieskiego towarzyszą słowa zapisane w Ewangelii św. Marka „Wstańcie, chodźmy!”, które Pan Jezus skierował w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów. Na szczęście Mistrz obudził swoich uczniów. Wyrwał ich z marazmu, zwątpienia, zagubienia. Tych samych słów użył Jan Paweł II jako tytułu swojej książki z 2004 roku.

Przez cały pontyfikat papież „budził” nas wszystkich z duchowego uśpienia, samozadowolenia do energicznego dawania świadectwa wierności Bogu, krzyżowi i Ewangelii. To budzenie Polaków rozpoczęło się dokładnie 40 lat temu, w czasie I pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku. Stało się ono niezwykle doniosłe i przyniosło oczekiwane zmiany. Tegoroczny Dzień Papieski przeżywamy więc w duchu wdzięczności za I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, za dar wolności i za obalenie komunizmu 30 lat temu.

Program obchodów:

Print Friendly, PDF & Email