XIV Tydzień Biblijny – Niedziela Biblijna – 1.05.2022

W niedzielę, 1 maja 2022 r., w archidiecezji lubelskiej zostanie zainaugurowany XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza.

Centralne obchody Niedzieli Biblijnej w archidiecezji lubelskiej odbędą się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie (ul. Lubelska 97A). Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Mszy będzie przewodniczył ks. prof. Mirosław S. Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymają fragmenty tekstów biblijnych do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu.

We wszystkich parafiach archidiecezji lubelskiej odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostaną wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

W Tygodniu Biblijnym odbędą się następujące wydarzenia:

4 maja 2022 r. o godz. 17.30 – kościół rektoralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (ul. Gabriela Narutowicza 6): Biblijna Droga Światła. Prowadzi ks. dr Marcin Zieliński.

5 maja 2022 r. o godz. 19:45 – Archikatedra Lubelska – Szkoła Słowa Bożego: Lectio divina (J 10,27-30). Prowadzi ks. kan. Józef Maciąg

10 maja 2022 r. godz. 18.00 – Parafia Miłosierdzia Bożego w Lublinie – W Blasku i Mocy Słowa Bożego.: Duchowa lektura Biblii – Temat: „Co będzie z nami po śmierci?: Wieczne zbawienie lub wieczne potępienie w przekazie Nowego Testamentu”. Prowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

więcej: https://biblista.pl/