XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny 18-24.04.2021

W dniu 18 kwietnia 2021 r. zostanie zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny,którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.

Centralne obchody Niedzieli Biblijnej w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w kościele rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (ul. Gabriela Narutowicza 6). Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Mszy będzie przewodniczył ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej a homilię wygłosi ks. dr Marcin Zieliński, z-ca Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Transmisja online będzie dostępna pod linkiem: https://www.pobrygidkowski.pl  (wejść w okno kamera on-line).

Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymają fragmenty tekstów biblijnych do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu.

We wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostaną wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych. Materiały biblijne (biuletyn, plakaty) zostały dostarczone na każdą parafię przez Wydział Duszpasterski.

W Tygodniu Biblijnym odbędą się następujące wydarzenia online za pośrednictwem platformy Zoom. Linki dostępne w sekretariacie Dzieła Biblijnego: tel. 502596245 oraz 661874489.

20 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00: W Blasku i Mocy Słowa Bożego. Temat: „Apokalipsa św. Jana: Wspólnota żyjąca sakramentem chrztu świętego (symbolika chrzcielna)”. Prowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

21 kwietnia 2021 r. o godz. 17.30: Biblijna Droga Światła. Prowadzi ks. dr Marcin Zieliński.

22 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00: Szkoła Słowa Bożego: Lectio divina (J 10,11-18). Prowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

23 kwietnia 2021 r. godz. 19.00: Spotkanie biblijne: „Msza Święta w nauczaniu św. Pawła”. Prowadzi ks. dr Marcin Zieliński.