XIII Koncert Chwały – Uwierzcie w Ewangelię

Koncert_ChwałyTegoroczna edycja koncertu, zatytułowana ?UWIERZCIE W EWANGELIĘ? rozpoczęła się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 4 czerwca o godz. 19.30 na Placu Litewskim.

Koncert Chwały w Lublinie odbywa się nieprzerwanie od trzynastu lat i staje się zawsze miejscem spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. Motywem przewodnim spotkania w tym roku będzie Ewangelia, jako żywe Słowo, które opowiada o Zbawieniu, zachęca do nowego życia, tętni mocą Ducha Świętego.

Koncert Chwały jest nie tylko formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu był Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik ? Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie.

RELACJALUBELSKI GOŚĆ NIEDZIELNY
FOTORELACJALUBELSKI GOŚĆ NIEDZIELNY


 

Z ZAPOWIEDZI KONCERTU:

Głównym gościem koncertu będzie Kuba BADACH, jeden z najbardziej niezwykłych, najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej emocjonalnych głosów polskiej muzyki. Od wielu lat niedościgniony interpretator najpiękniejszych polskich piosenek, obdarowany niesamowitą barwą głosu, wyobraźni muzycznej i gustu. Wokalista zespołu Poluzjanci.

W koncercie zaśpiewa także Kasia DEREŃ, charyzmatyczna i niepowtarzalna solistka, od kilku lat jedna z najbardziej cenionych, młodych polskich wokalistek, która po wielu sukcesach telewizyjnych zyskała opinię najbardziej obiecującego głosu polskiej sceny.

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii tej inicjatywy trzydziestoosobowy chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, zaś reżyserem wydarzenia jest Marcin Wąsowski.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne ?GR?; inicjatorem i dyrektorem jest niezmiennie ks. Mirosław Ładniak.

źródło: www.koncertchwaly.lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email