XI Niedziela Modlitw za Kierowców – 30.04.2017

Ostatnia niedziela kwietnia, to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Hasłem XI Niedzieli Modlitw za Kierowców, przypadającej 30 kwietnia 2017 r., jest wezwanie: „W Maryi pomoc i opieka na drogach”, nawiązuje do trwającego roku jubileuszy objawień maryjnych: 100-lecia objawień w Fatimie i 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie na Warmii.

Głównymi punktami tegorocznych obchodów będą Msza św. za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego w Waplewie, Zawadach i Ząbrowie:

godz. 8.00 – w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Waplewie
godz. 11.30 – w kościele pw. Św. Krzysztofa w Białymstoku – Zawadach
godz. 11.30 – w kościele pw. Ducha Świętego w Ząbrowie k. Iławy (IV Zlot Papieski Motocyklowo-Samochodowy)

Wszyscy kierowcy, motocykliści, rowerzyści i członkowie ich rodzin są zaproszeni do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym, z życzliwością do ludzi – zachęcają organizatorzy Niedzieli Modlitw za Kierowców. Jak przypominają, od 1975 roku na polskich drogach wydarzyło się 1,8 mln wypadków, w których zginęło ok. 230 tysięcy osób, a 2,3 mln zostało rannych. – Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Organizatorem Niedzieli Modlitw za Kierowców od lat jest Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura oraz MIVA Polska, której dyrektorem jest ks. Jerzy Kraśnicki.

Print Friendly, PDF & Email