X Kongres Chórów Pueri Cantores w Lublinie 4-7.07.2019

W dniach 4-7 lipca 2019 r. odbędzie się w Lublinie X Krajowy Kongres Chórów Pueri Cantores pod hasłem „Ut unum sint” [Aby byli jedno]. Wezmą w nim udział chóry międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Węgier oraz chóry Polskiej Federacji Pueri Cantores.

Kongres wpisuje się w obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej oraz 100. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Organizatorami Kongresu są Polska Federacja Pueri Cantores oraz Archidiecezja Lubelska.

Polska Federacja Pueri Cantores jest stowarzyszeniem chórów chłopięcych, dziewczęcych, dziecięcych, młodzieżowych działających w ramach Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce. Głównym zadaniem zespołów śpiewaczych jest udział w liturgii Mszy św. W ramach pracy artystycznej dokonuje się także dzieło wychowania dzieci i młodzieży poprzez śpiew i muzykę. Do Federacji należą zarówno zespoły typowo kościelne (działające przy parafiach), jak też chóry ze szkół muzycznych czy ośrodków kultury.

PROGRAM KONGRESU

4 lipca 2019 (czwartek) – INAUGURACJA

16.30 – przemarsz z Placu Litewskiego na Plac Zamkowy

18.00 – CEREMONIA OTWARCIA KONGRESU