Wyruszył „Rajd dla Życia” pod hasłem: Do źródeł Miłosierdzia

W niedzielę rano, 24 lipca 2016 r., z archikatedry lubelskiej wyruszył ?Rajd dla Życia?. Pod hasłem ?Do źródeł Miłosierdzia? w drogę do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży wyruszyło ok. 40 uczestników. Po drodze rowerzyści będą mówić o wartości życia każdego człowieka, od poczęcia do naturalnej śmierci. Finiszem pielgrzymki będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Podczas Mszy św. rozpoczynającej rajd abp Stanisław Budzik powiedział:

Grupa rowerowa z Puław i młodzież z KSM jako pierwsza z naszej archidiecezji wyrusza na wielkie spotkanie w Krakowie, pielgrzymką do źródeł miłosierdzia, pielgrzymką dla życia kształtuje swoją wiarę i umacnia się przez to niezwykłe spotkanie, jakie nasza ojczyzna w tych dniach przeżywa.

Uczestniczka rajdu, Natalia Gruba:

Jako młodzi ludzie powinniśmy świadomie bronić życia ludzkiego i mówić o tym wśród naszych rówieśników.

Program „Rajdu dla Życia”

24.07 – 7.00 – Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika
trasa: Lublin – Sandomierz (115 km)

25.07 – trasa: Sandomierz – Kazimierza Wielka (119 km)

26.07 – trasa: Kazimierza Wielka – Kraków (53 km)

26.-31.07 – udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie

31.07 – trasa: Kraków – Kazimierza Wielka (53 km)

01.08 – trasa: Kazimierza Wielka – Sandomierz (119 km)

02.08 – trasa: Sandomierz – Lublin (115 km)

Rajd jest kontynuacją corocznej pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę (organizowanej przez Stowarzyszenie Puławskie Pielgrzymki Rowerowe) i lubelskiej nitki Rajdu dla Życia (organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej).

Pielgrzymi pragną trud pielgrzymowania i modlitwę ofiarować w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone śmiercią poprzez aborcję.

IMG_7021-rajd

KAI-LUBLIN [łsz, Lublin: w niedzielę wyruszy do Krakowa na ŚDM 7. Rowerowy ?Rajd dla Życia? ]: W tym roku, już 7. raz przez Polskę przejedzie rowerowy ?Rajd dla Życia?. Towarzyszyć mu będzie hasło ?Do Źródła Miłosierdzia?. To inicjatywa młodych ludzi, którzy chcą w ten sposób mówić o wartości życia każdego człowieka, od poczęcia do naturalnej śmierci. Rajd rozpocznie się w niedzielę Mszą świętą, której w archikatedrze lubelskiej będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email