Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei 28.12.2017

Zbliża się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Bazylei w dniach od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 roku. Po raz pierwszy Europejskie Spotkanie odbędzie się jednocześnie w trzech krajach: Szwajcarii, Niemczech i Francji.

Mieszkańcy regionu Bazylei są przyzwyczajeni do przekraczania granic. Miasto jest otwarte na różnorodność. Bazylea gościła sobór Kościoła Katolickiego i była centrum protestanckiej odnowy. Nietzsche, filozof od „śmierci Boga”, nauczał w tym mieście. Jednocześnie wielu świadków Ewangelii wyruszyło z Bazylei na inne kontynenty.

„Wziąć udział w spotkaniu w Bazylei – w trzech krajach jednocześnie! – to znaczy…

… szukać umocnienia w modlitwie dzięki pięknie śpiewu i głębi ciszy,
… z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary i braterstwa,
… być ugoszczonym przez mieszkańców Bazylei i z wielką prostotą wzajemnie się poznawać,
… spotkać ludzi żyjących Ewangelią wśród dzisiejszych wyzwań,
… znaleźć nowy zapał do rozwijania solidarności w Europie”.

Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do wspólnego wyjazdu na Taize do Bazylei w dniach: 27.12.2017 – 02.01.2018 roku. Wyjazd autokarem z kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 1):

27 grudnia 2017 r. (środa)

4.00 – wyjazd z Lublina
11.00-13.00 – wizyta we Wrocławiu (Msza św., kawa i zwiedzanie z przewodnikiem)
22.00-24.00 – wizyta w Norymberdze (zwiedzanie z przewodnikiem)

28 grudnia 2017 r. (czwartek)

8.00 – przyjazd do Bazylei. Pierwsze spotkanie w parafii i z rodzinami, które będą gościć uczestników. Kolacja i modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena.

29 i 30 grudnia 2017 r. (piątek-sobota)

Modlitwa poranna w parafiach goszczących, następnie spotkania w małych grupach oraz z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Obiad (suchy prowiant). Wydawanie herbaty w centrum miasta. Wspólna modlitwa w kościołach w centrum miasta. Po południu w różnych miejscach w centrum miasta: spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, sztuki… Kolacja, a następnie modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena.

31 grudnia 2017 r. (niedziela)

Udział w porannej celebracji w parafiach, następnie obiad (suchy prowiant), na początku popołudnia przejazd do centrum miasta na spotkania w grupach narodowych. Kolacja, a następnie modlitwa wieczorna w St. Jakobshalle lub St. Jakob-Arena.
23.00 – w parafiach nocne czuwanie modlitewne o pokój na świecie, a po nim „Święto narodów”

1 stycznia 2018 r. (poniedziałek)

Udział w porannej celebracji w parafiach, a następnie obiad u rodzin.
ok. 16.00 – wyjazd z Bazylei

2 stycznia 2018 r. (wtorek)

ok. 12.00 – przyjazd do Lublina

Informacje o spotkaniu w Bazylei: KLIKNIJ TUTAJ

Informacje o wyjeździe i zapisach: KLIKNIJ TUTAJ

Spotkania – modlitwa w duchu Taize:

Kościół pw. Świętego Ducha w Lublinie (salka na dziedzińcu od ul. Świętoduskiej) o godz. 19.00
w terminach: 25.10, 8.11, 22.11, 06.12, 13.12.2017 r.