Wizyta w Lublinie kardynała Konrada Krajewkiego w drodze na Ukrainę.

Specjalny wysłannik papieża Franciszka, kardynał Konrad Krajewski – jałmużnik papieski, w drodze na Ukrainę odwiedził Lublin.

Uczestniczył w nadzwyczajnej konferencji online Księży Dziekanów, poświęconej pomocy Ukrainie oraz uchodźcom wojennym, organizowanej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, a także parafie i inne podmioty lokalne.

W centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej spotkał się z uchodźcami z Ukrainy oraz tymi, którzy im pomagają – wolontariuszami oraz pracownikami Caritas.

Dzisiaj jest taka wyjątkowa ewangelia. Jezu nazywa błogosławionymi czyli szczęśliwymi wszystkich tych, którzy pomagają Jemu w drugim człowieku. Bardzo miło jest spotkać tyle osób błogosławionych i szczęśliwych, które mogą pomagać….

Kard. Konrad Krajewski

Przewodniczył także wspólnej modlitwie Anioł Pański przekazując wszystkim papieskie pozdrowienia i błogosławieństwo.

Anioł Pański jest modlitwą, którą odmawiamy na całym świece w intencji Ojca Świętego. Ale Ojciec Święty jakby przekierowuje natychmiast tę modlitwę za tych, którzy są w potrzebie; za tych, którzy są obciążeni; którzy bardzo często nie widzą jutra. Dlatego ofiarujmy tę modlitwę za naszych przyjaciół na Ukrainie, którzy w dużej części także potrzebują waszej pomocy.

W kaplicy Darów Wieczernika kard. Konrad Krajewski modlił się o pokój także wspólnie z pracownikami Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Po południu udał się na przejcie graniczne w Dorohusku, gdzie także spotkał się z uchodźcami i wolontariuszami niosącymi im pomoc.

Jutro będę na Ukrainie, aby z tymi ludźmi być. Aby zawieźć im błogosławieństwo Ojca Świętego. I powiedzieć im także, że nie tylko, że nie są sami, ale że oprócz broni – oprócz tego wszystkiego, co czynią, by wyzwolić swoją ojczyznę – to modlitwa jest najsilniejszą bronią jaką my mamy. Tylko trzeba uwierzyć, że ona może góry przenosić. A co dopiero zatrzymać głupią wojnę…”.

Print Friendly, PDF & Email