Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świeca, która tworzy polską wigilię

Od I. Niedzieli Adwentu tj. 2 grudnia 2018 r. rozpoczęła się oficjalnie 25. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i potrwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. To akcja, która jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 2 grudnia o godzinie 16.00 w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie (ul. Gospodarcza 7) zostanie oficjalnie zainaugurowana tegoroczna kampania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Rozpocznie się ona uroczystą Mszą Świętą. 

Od ponad dwóch dekad Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym. W Archidiecezji Lubelskiej to ok. 500 dzieci korzystających z uroków lata. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

Świece, począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, można nabywać w parafiach Archidiecezji Lubelskiej oraz w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15.

Print Friendly, PDF & Email