Wigilia Miłosierdzia Caritas – Lublin 2020

W wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2020 r., w tym roku w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej (Al. Unii Lubelskiej 15) miała miejsce Wigilia Miłosierdzia Caritas, która zgromadziła osoby potrzebujące z Lublina i naszego regionu.

Ze względu na sytuację epidemiczną oraz obostrzenia związane z koronawirusem spotkanie wigilijne odbyło się w zmienionej formie. Bez wspólnego spożywania posiłków, osobom potrzebującym będą wydawane paczki żywnościowe, opłatek oraz ciepłe dania na wynos.

Aby wzeszło nad nami słońce z wysoka. […]Aby nad krainą ludzi, którzy mieszkają w mroku i cieniu śmierci, w cieniu tylu zagrożeń i niebezpieczeństw, aby zabłysło nad nami światło. […]By ten nowy rok który przychodzi, był pod znakiem Bożego błogosławieństwa. Abyśmy w tych ciemnościach zobaczyli światło, które nam świeci z góry, które rozpala nasze serca.

Spotkanie rozpoczął metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który poprowadził wspólną modlitwę i przekazał świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym na placu Caritas.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w wielu miastach Polski organizują podobne wydarzenia, jak m.in. w Krakowie, Poznaniu i Białymstoku. W tym roku w 75 miastach w całej Polsce wydanych zostanie niemal 13.500 paczek żywnościowych.

Głównym sponsorem paczek żywnościowych dla potrzebujących jest firma Selgros Cash&Carry i PERŁA – Browary Lubelskie S.A.

Sponsorem ciepłego posiłku dla potrzebujących podczas Wigilii jest PERŁA oraz Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki.

Print Friendly, PDF & Email