Wigilia Caritas odbywa się dzięki wsparciu wielu dobroczyńców lubelskiej Caritas

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2022 r. w czterech miastach naszej Archidiecezji rozpoczną się spotkania przy świątecznym stole przygotowane w ramach Wigilii Caritas. W wigilijnych spotkaniach organizowanych po raz szósty przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej weźmie udział ponad 1000 osób potrzebujących – samotnych, starszych, chorych, bezdomnych i ubogich.

Wydarzenie to odbywa się dzięki wsparciu wielu Przyjaciół i Darczyńców Caritas. Jednym z nich jest Perła – Browary Lubelskie, która po raz kolejny wsparła podopiecznych lubelskiej Caritas.

Niezwykle ważnym wsparciem akcji jest także zbiórka żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”, podczas której, dzięki hojności wielu ludzi zebranych zostało 5309,36 kg żywności z długim terminem przydatności do spożycia wykorzystanych do przygotowania świątecznych paczek.

Partnerem Wigilii Caritas od początku jej istnienia jest firma Selgros Cash&Carry, która przekazała produkty niezbędne do przygotowania potraw wigilijnych w 85 miastach całej Polski, zaś patronem medialnym TVP Info.

Potrawy przygotowuje Catering Anielskie Smaki, a niezastąpioną pomoc w przygotowaniu i obsłudze spotkania oraz przygotowaniu i dostarczeniu paczek potrzebującym (nie tylko mogącym uczestniczyć w spotkaniu) ofiarują Wolontariusze Caritas.

We wtorek, 20 grudnia 2022 r., do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przyjechał promocyjny samochód Perły, który przywiózł 400 świątecznych paczek żywnościowych przygotowanych przez pracowników browaru. W paczkach znalazły się przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie przydatności oraz drobny słodki akcent z uwagi na wyjątkowy czas, w którym będą one trafiać do obdarowanych.

Zdajemy sobie sprawę, że ten niezwykły okres to jednocześnie trudny moment dla osób potrzebujących wsparcia – ubogich, bezdomnych, samotnych. Chcemy, aby również one mogły poczuć namiastkę prawdziwych świąt. Stąd nasza dzisiejsza wizyta w lubelskiej Caritas. Dzięki jej pracownikom i wolontariuszom nasz dar serca trafi do osób z Lublina i okolicznych miejscowości, które takiej pomocy szczególnie potrzebują. Myślę, że dla tych kilkuset osób przekazane przez Perłę paczki żywnościowe będą stanowić bardzo wymierne wsparcie.

Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A.

W pierwszy weekend, 2-3 grudnia w sklepach takich jak: Biedronka, Stokrotka, Lidl i Delikatesy Centrum można było spotkać Wolontariuszy Caritas, którzy zachęcali do włączenia się w XXI Ogólnopolska Zbiórkę Żywności „Tak. Pomagam!”. Dzięki otwartości 41 sklepów na terenie naszej diecezji, hojności Darczyńców, którzy przekazywali dary żywnościowe do koszyków sklepowych oraz zaangażowaniu ok. 400 Wolontariuszy (indywidualnych, należących do Szkolnych Kół Caritas czy Parafialnych Zespołów Caritas) udało nam się zebrać: 5309,36 kg żywności. Zgromadzone produkty długoterminowe, takie jak: mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makaron, kawa, herbata, czekolada itp. zostały posegregowane i spakowane do paczek świątecznych dla naszych podopiecznych lubelskiej Caritas.

Print Friendly, PDF & Email