Wieża Trynitarska w Lublinie zaprasza

Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania. Sezon 2024 rozpoczyna się od majowego weekendu – 1 maja 2024 r. w godz. 10.00-18.00

W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie. Znowu może cieszyć oczy zwiedzających dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim.

Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe:„Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Szczególną atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend.

Wybierając się na spacer po Lublinie, warto zajrzeć do Wieży Trynitarskiej, która zmienia się z każdym sezonem. Najlepsze widoki na miasto i klimatyczna kawiarenka – to czeka odwiedzających na szczycie wieży po pokonaniu 207 schodów.

więcej/aktualności: https://trynitarska.diecezja.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email