Wiesław i Krystian Ochman w koncercie w Sanktuarium Świętej Rodziny 16.10.2024

Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2024 zaprasza 16 października 2024 r. o godz. 19.00 na koncert finałowy Pontyfikat Jana Pawła II „Dar i Tajemnica”. Tegoroczna edycja Festiwalu i obecny koncert upamiętniają 37. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lublinie i 40-lecie utworzenia parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Lublinie, a odbędzie się w 46. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Wystąpią:

Wiesław Ochman – tenor
Krystian Ochman – tenor
Robert Grudzień – organy, fortepian
Jerzy Zelnik – aktor

Gwiazdami koncertu finałowego będą: światowej sławy tenor, polski śpiewak operowy i reżyser Wiesław Ochman oraz jego wnuk Krystian Ochman – amerykańsko-polski piosenkarz i kompozytor, który z powodzeniem łączy śpiew klasyczny z repertuarem rozrywkowym. Wywalczył zwycięstwo w The Voice of Poland, a także reprezentował Polskę na Eurowizji w 2022 roku. Został także laureat nagrody publiczności na festiwalu w Opolu. Towarzyszyć im będzie dyrektor festiwalu Robert Grudzień – artysta, muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, producent muzyczny i teatralny. Do współpracy zaproszony został także aktor Jerzy Zelnik.

Patronat honorowy:

Abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego

Organizator:

ks. dr Tadeusz Pajurek – proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie, www.rodzina.lublin.pl
Robert Grudzień – dyrektor artystyczny, projekt autorski, e-mail: robert@grudzien.pl

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego