Wielkoczwartkowe spotkanie kapłanów w domu Metropolity Lubelskiego

W Wielki Czwartek, 14 kwietnia 2022 r. – po zakończeniu liturgii Mszy Krzyżma sprawowanej przez ponad 200 kapłanów pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika i złożeniu kwiatów pod krzyżem przed archikatedrą lubelską z okazji święta Chrztu Polski – w domu Metropolity Lubelskiego odbyło się tradycyjne spotkania świąteczne z udziałem przedstawicieli kapłanów archidiecezji lubelskiej.

Podczas spotkania Ksiądz Arcybiskup wręczył dekrety nominacyjne:

członkom Kolegium Konsultorów:
bp dr Mieczysław Cisło
bp dr Artur Miziński
bp dr hab. Józef Wróbel
bp dr Adam Bab
ks. prał. dr Tadeusz Pajurek
ks. prof. dr hab. Bogusław Migut
ks. kan. Marek Warchoł
ks. kan. Andrzej Sternik
ks. dr hab. Jarosław Marczewski
ks. prof. dr hab. Antoni Nadbrzeżny

członkom Rady Kapłańskiej na nową kadencję 2022-2027:
Lista Rady Kapłańskiej – zobacz

Pięciu kapłanów otrzymało także nominacje kanonickie. Nowymi kanonikami honorowymi zostali:
Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej:
• ks. Tomasz Konstanciuk – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie,
• ks. Adam Pudło – proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski i św. Marina w Grabówce,
• ks. Andrzej Szulej – proboszcz parafii pw. św. Józefa w Lublinie,
Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej:
• ks. Jacek Jakubiec – proboszcz parafii pw. św. Jozafata BM w Rejowcu,
• ks. Sławomir Mazurek – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Bukowej Wielkiej.

Życzenia świąteczne złożył ks. kan. Andrzej Sternik, dziekan Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej i dekanatu chełmskiego-wschodniego.