„Wąwolnica Młodych” – spotkanie u Matki Bożej Kębelskiej 2-3.09.2023

Podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej, które będą miały miejsce w dniach 2-3 września 2023 r., odbędzie się trzecia edycja wydarzenia „Wąwolnica Młodych”. Spotkania organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – KSM Agnus Dei Wąwolnica.

Wydarzenie jest kierowane głównie do młodych pielgrzymów, lecz każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co dajemy młodym?

Pierwsze co przychodzi na myśl to sekcja gastronomiczna, która przygotowuje posiłki dla pielgrzymów. W namiocie gastro można będzie dostać gofry, tosty, aromatyczną kawę oraz watę cukrową. Oprócz zaspokojenia potrzeb fizycznych chcemy się również skupić na wymiarze duchowym. Dlatego zapraszamy w sobotę wszystkich młodych na Mszę Świętą pod przewodnictwem księdza Biskupa. Po mszy odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, który swoimi słowami rozpali wiarę młodych. Trzeci, równie ważny, wymiar wydarzenia to sekcja historyczna. Opowie ona o historii objawień i pozwoli młodym zrozumieć sens corocznych uroczystości związanych z koronacją Matki Bożej Kębelskiej oraz pielgrzymek, które przybywają przez cały rok.

Tegoroczne hasło spotkania „Oto Matka twoja” ukaże młodym, że opieka Matki Bożej jest potrzebna, i zaprosi uczestników do zawierzenia się Maryi. Gośćmi spotkania będą bp Adam Bab i br. Szymon Janowski.

Szczegółowy program:

Sobota, 2 września

15.00-18.00 – Spotkania w Strefie Młodych

18.00 – Msza św. dla młodzieży na błoniach

19.30 – Konferencja br. Szymona Janowskiego i integracja w Strefie Młodych

Niedziela, 3 września

9.00-15.00 – Spotkania w Strefie Młodych

Print Friendly, PDF & Email