W Caritas trwają przygotowania do Wigilii Miłosierdzia 2021

W środę, 15 grudnia 2021 r., w Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbył się briefing prasowy poświęcony Wigilii Miłosierdzia 2021. Podczas spotkania miało miejsce oficjalne przekazanie 500 paczek z żywnością ufundowaną przez PERŁA – Browary Lubelskie S.A., które zostaną przekazane osobom potrzebującym m.in. podczas tegorocznej Wigilii Miłosierdzia. Dodatkowo „Perłowe” lokale – lubelskie lokale Perły przygotują 400 porcji świątecznego bigosu na wigilijne spotkanie.

Wigilia Miłosierdzia organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 2017 roku. W 2021 roku Wigilia Miłosierdzia rozciągnie się nie tylko na Lublin (plac przy Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej, al. Unii Lubelskiej 15), ale także na Chełm (plac przy parafii Narodzenia NMP, ul. Lubelska 2) i Puławy (sala teatralna przy parafii Miłosierdzia Bożego, ul. M. Kowalskiego 1).

Caritas Archidiecezji Lubelskiej szacuje, że w trzech miejscach ze wsparcia skorzysta blisko 1000 osób (ok. 200 w Chełmie i Puławach oraz 600 w Lublinie). Wydarzenie to odbędzie się 24 grudnia 2021 r. o godzinie 10.00 (w każdym z miast). Spotkaniu w Lublinie przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik, w Puławach bp Adam Bab, zaś w Chełmie bp Józef Wróbel.

ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wigilię Miłosierdzia przygotowujemy łącznie na 1000 osób. Ale paczki do osób potrzebujących wyjeżdżają w teren już o listopada. W sumie będzie ich około 3 tysięcy. Logistycznie to jest bardzo duże wyzwanie, ale wspiera nas około setka naszych wolontariuszy oraz inne osoby, które działają przez cały okres pandemii, a teraz jeszcze wspierają nas w tym działaniu.

ks. Paweł Tomaszewski, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Maciej Ładwiński, dyrektor ds. marketingu w Perła – Browary Lubelskie S.A.

Perła – Browary Lubelskie to firma bardzo silnie związana z lokalnym środowiskiem. Teraz w okresie pandemii zwiększyliśmy zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne, stąd nasza obecność dzisiaj tutaj – w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, gdzie pokazaliśmy 500 paczek z żywnością o przedłużonym terminie trwałości, które przekazaliśmy dyrektorowi Caritas, z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego miasta.

Maciej Ładwiński, dyrektor ds. marketingu w Perła – Browary Lubelskie S.A.

Wesprzyj Wigilię Miłosierdzia! – kliknij tutaj

Aby wziąć udział w Wigilii Caritas wystarczy w tym dniu pojawić się w wyznaczonym miejscu wraz z dowodem osobistym. Ze względu na sytuację epidemiczną, prosimy także o korzystanie z maseczki zakrywającej usta i nos.

więcej: https://lublin.caritas.pl/

Print Friendly, PDF & Email