V Zjazd ministrantów i lektorów 2024 w Seminarium w Lublinie

W czwartek 18 kwietnia 2024 r. odbył się piąty zjazd wspólnot starszych ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi opiekunami. Przybyło 103 chłopców wraz z 17 księżmi. Spotkanie rozpoczęło się konferencją księdza diakona Emiliana w kościele seminaryjnym nt. Liturgii Godzin, po której nastąpiła modlitwa Nieszporami.

Uroczystym Nieszporom przewodniczył ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Pasterz archidiecezji wygłosił homilię przybliżając ministrantom i lektorom formację alumnów ku kapłaństwu. Kaznodzieja zachęcał ministrantów i lektorów do kształtowania w sobie człowieka paschalnego na wzór Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego.

Po wspólnej kolacji, goście zostali oprowadzeni po zakątkach seminaryjnego domu, a także mieli możliwość wspólnych spotkań i rozmów z alumnami seminarium. Archidiecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Marcin Grzesiak, podziękował ministrantom i lektorom oraz księżom duszpasterzom za przybycie i wspólne spotkanie.