V Bal Wolontariusza – Caritas dla Niepodległej – 24.11.2018

W najbliższą sobotę, 24 listopada 2018 r. o godzinie 19.00, w Hali MOSiR w Lublinie (Al. Zygmuntowskie 4) odbędzie się V Bal Wolontariusza. To wielkie wydarzenie charytatywne, które już po raz piąty z rzędu zorganizują wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jego hasło przewodnie to Caritas dla Niepodległej, które wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz podkreśla jego wymiar międzypokoleniowy.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie osoby – bez względu na wiek, którym bliska jest idea wolontariatu, czyli bezinteresownego działania na rzecz innych. Mogą to być zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, osoby, które chcą poczuć klimat wolontariatu i być może do niego dołączyć.

Jak wiecie zaczynamy o 19 i na początek odśpiewamy Hymn Polski w 4 zwrotkach. Zaraz po nim zrobi się jeszcze bardziej oficjalnie i czas zapełni się krótkimi przemowami. Następnie wszyscy staniemy DO POLONEZA, którego poprowadzi osobiście ks. Wiesław Kosicki, a jak już go zatańczymy to zaczniemy zabawę z pełną petardą. Rozpocznie ją Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy! Wszystko zepnie w całość Projekt WODZIREJ, który zadba o naszą zabawę aż do północy! Z kwestii kulinarnych. Szykujemy dla Was 100 kg bigosu spod wyśmienitej ręki kuchmistrza Anielskie Smaki, będą tradycyjnie tosty i coś na słodko… [więcej]

Dochód z biletów – cegiełek (ich wartość to 20 zł) przekazany zostanie na zakup wymarzonych prezentów świątecznych dla małych podopiecznych Caritas w ramach akcji „Prezenty z nieba”. Ostatnie bilety dostępne u Moniki, kontakt: 696 259 781, m.matacz@caritas.pl. Będzie również możliwość zakupienia biletu w dniu Balu, kasa będzie czynna od 18 do 19 tuż przy wejściu.

Print Friendly, PDF & Email