Uroczystości w Klasztorze Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym 27.08.2023

Klasztor Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym zaprasza Czcicieli Matki Bożej Pani Kazimierskiej, świętych Franciszka z Asyżu i Antoniego z Padwy, Przyjaciół, Sympatyków i Dobroczyńców Klasztoru Franciszkanów w Kazimierzu nad Wisłą – w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. – na UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE:

• 400 lat istnienia Prowincji Matki Bożej Anielskiej,
• 800 lat zatwierdzenia Reguły św. Franciszka z Asyżu
• 37. rocznica koronacji Obrazu Zwiastowania NMP w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kazimierskiej
(31.08.1986)

Mszy Świętej Dziękczynnej – sumie uroczystej – w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Ksiądz Arcybiskup dokona także poświęcenia kościoła po odmalowaniu wraz z odrestaurowanymi ołtarzami św. Józefa z Dzieciątkiem i św. Piotra Alkantary (współpatrona prowincji i kazimierskiego klasztoru).

Eucharystię poprzedzi od godz. 11.30 śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Na uroczystości zapraszają o. Bernard Potępa OFM gwardian klasztoru i kustosz Sanktuarium ze Współbraćmi klasztoru kazimierskiego.

www.franciszkanie-ofm-kazimierz.pl