Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej 8.10.2023

W niedzielę, 8 października 2023 r., o godz. 12.00 rozpoczną się główne uroczystości odpustowe w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Uroczystość jest jednocześnie dziewiątą rocznicą intronizacji cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i piątą rocznicą jego koronacji, łącząc się z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej, obchodzonym 7 października.

Doroczne uroczystości w sanktuarium poprzedzi przygotowanie duchowe, które w dniach 5-8 października br. poprowadzi ks. dr Adam Jaszcz.

W dniu odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30 i 18.00.