Uroczystości Maryjne w Archikatedrze w 67. rocznicę „cudu lubelskiego”

Z komunikatu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika [20.06.2016]:

Zbliżają się uroczystości Maryjne w naszej Archikatedrze w kolejną rocznicę wydarzenia zwanego cudem lubelskim. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą 3 lipca, w niedzielę, o godz. 19.00, po której nastąpi procesja różańcowa ulicami miasta. Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Bp Bronisław Biernacki, biskup odesko-symferopolski na Ukrainie.

Tego roku chcemy dziękować Bogu za 40 lat działalności misyjnej archidiecezji lubelskiej. W roku 1976 Ks. Bp Bolesław Pylak posłał pierwszych dwóch misjonarzy do Zambii w Afryce: Ks. Stanisława Stanisławka i Ks. Mariana Flisa. Ta decyzja umożliwiła dalsze wyjazdy naszych kapłanów w różne rejony świata. Dziś nasi misjonarze pracują na wszystkich kontynentach, od Alaski po Argentynę, od Afryki przez Kazachstan aż po Australię i Papuę Nową Gwineę. Wielu prowadzi pracę ewangelizacyjną na Wschodzie, zwłaszcza na Ukrainie. Wdzięczność wobec misjonarzy, będących także najlepszymi ambasadorami naszej wiary i kultury w świecie, połączymy z gorącą modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

„Radio eR” przeprowadzi transmisję z uroczystości, która rozpocznie się o  godz. 19.00 [kliknij link poniżej]:

radio-eR m


 

Wydarzenia lipca 1949 w dokumencie przygotowanym przez Kurier Lubelski „W rocznicę cudu w lubelskiej katedrze” [YouTube, 2011]:

Print Friendly, PDF & Email