Uroczystości ku czci św. Mikołaja w Lublinie 3-6.12.2016

W dniach 3-6 grudnia 2016 r. (sobota-wtorek) będą miały miejsce wydarzenia związane z odpustem parafialnym z okazji wspomnienia św. Mikołaja, patrona parafii pw. św. Mikołaja „na Czwartku” w Lublinie (ul. ks. M. Słowikowskiego 1).

W ramach uroczystości, w sobotę – 3 grudnia, po raz kolejny wyruszy Orszak Świętego Mikołaja, który rozpocznie się o godz. 12.00 na Plac Katedralny, a następnie w barwnym korowodzie przejdzie ulicami Lublina i zakończy się na placu przy kościele św. Mikołaja.

W ramach odpustu, w poniedziałek – 5 grudnia, odbędzie się koncert charytatywny w Filharmonii Lubelskiej „Tango Argentyńskie”, w ramach którego przeprowadzona będzie kwesta na renowacje kościoła św. Mikołaja. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, parafia zaprasza chętnych do kancelarii parafii po odebranie wejściówek na koncert.

Centralnym punktem uroczystości odpustowych będzie Msza św. odprawiona, we wtorek 6 grudnia o godz. 18.00, pod przewodnictwem ks. bp. Artura Mizińskiego.

Program Uroczystości ku czci św. Mikołaja w Lublinie
3 – 6 grudnia 2016 r.

3 grudnia 2016 sobota – Orszak św. Mikołaja

12.00 – Początek Festynu (Plac Katedralny)

1. Występ zespołów artystycznych
2. Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki
3. Zespół B Brothers
4. Wjazd karetą św. Mikołaja na Plac Katedralny
5. Formowanie Orszaku

13.00 – Rozesłanie i błogosławieństwo Orszaku przez ks. abpa Stanisława Budzika
13.00 – Przemarsz Orszaku: ul. Królewska – Lubartowska – Czwartek – Szkolna

13.45 – Powitanie św. Mikołaja

1. Oficjalne ważenie św. Mikołaja na Wzgórzu Czwartek
2. Występ Zespołu Żonglerki Historycznej MDK nr 2, Renesansowi Bębniarze MDK nr 2
3. Quiz o św. Mikołaju
4. Występ Zespołu „Promyczki”
5. Rozdawanie prezentów w Chacie św. Mikołaja
6. Kiermasz Charytatywny św. Mikołaja

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwo Relikwiami św. Mikołaja
15.10 – Gry, zabawy, kiermasz, spotkania i niespodzianki (Fundacja Lubartowska 77)
18.00 – Msza Święta w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży
19.00 – Nabożeństwo Bractwa Różańcowego, modlitwa w intencji dobrego wychowania

4 grudnia 2016 niedziela

Porządek niedzielny Mszy Świętych:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00

12.30 – Koncert Chóru Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska – Papież Słowianin Zwiastun Nadziei”
Organizator: Fundacja „Willa Polonia”

5 grudnia 2016 poniedziałek

17.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji dzieci i młodzieży
18.00 – Msza Święta
18.00 – Sala Filharmonii Lubelskiej: Koncert – „Tango Argentyńskie” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Lubelskiej i Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej pod dyrekcją Prof. Urszuli Bobryk z okazji uroczystości ku czci św. Mikołaja.

Przed koncertem uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez MDK nr 2 i Gimnazjum nr 19.

Foyer Filharmonii – Wystawa Pokonkursowa „Św. Mikołaj w oczach dzieci i młodzieży” i Wystawa Fotograficzna MDK nr 2 „Kościół Świętego Mikołaja na Czwartku – wczoraj i dziś”.

6 grudnia 2016 wtorek

Msze Święte – zakończenie Odpustu
7.00; 8.30; 16.00; 18.00

18.00 – Uroczysta Msza Święta z okazji uroczystości odpustowych ku czci św. Mikołaja – J.E. ks. bp Artur Miziński