Dziękczynienie za kanonizację św. o. Papczyńskiego 11.12.2016

W środę – 7 grudnia podczas wieczornej Mszy św. w Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny – patronki Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie i Domu Zakonnego Księży Marianów, rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które przygotowywać będą parafię i zgromadzenie do Uroczystości Dziękczynienia za dar kanonizacji św. o. Stanisława Papczyńskiego.

Uroczystej Mszy św. dziękczynnej w niedzielę 11 grudnia br. o godz. 12.30 w kościele przy ul. Bazylianówka 85 w Lublinie, będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, a homilię podczas Eucharystii wygłosi ks. Paweł Naumowicz – Przełożony Prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów.

O godz. 15.30 w kościele będzie miał miejsce spektakl ?Cud życia – historia o św. Stanisławie Papczyńskim„. Połączone siły wspólnot parafialnych, parafian i przyjaciół mariańskiej parafii zapraszają na spektakl przygotowany wspólnie z duszpasterzami posługującymi w parafii oraz z ich specjalnym udziałem. Spektakl jest wspólnym dziękczynieniem za kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.

Print Friendly, PDF & Email