Uroczystość Bożego Ciała i Wieczór Chwały w Chełmie

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa główna Msza święta w Chełmie rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele pw. Rozesłania Apostołów. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Koncelebransami będą wszyscy proboszczowie chełmskich parafii.

Po Mszy św. tradycyjnie ulicami w centrum miasta wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegała przez Plac Łuczkowskiego, ul. Lubelską koło Bazyliki Mariackiej, ul. Pocztową koło kościoła O. Franciszkanów. Zakończenie procesji z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przy kościele Rozesłania Apostołów.

Tego samego dnia o godz. 19.00 na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury odbędzie się ?Wieczór Chwały?.

wieczorChwaly_16-02