Inauguracja 1050. rocznicy Chrztu Polski w katedrze lubelskiej

W sobotę, 28 listopada 2015 r. o godz. 19.00 uroczystą Mszą św. połączoną z nieszporami w katedrze lubelskiej Metropolita Lubelski zainauguruje obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w archidiecezji lubelskiej.

W sposób szczególny do udziału w uroczystości zaproszone są rady duszpasterskie lubelskich parafii i kościołów rektoralnych, które przybędą do archikatedry ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję jubileuszowymi świecami.

Podczas Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, nastąpi (po Komunii św.) uroczyste zapalenie i błogosławieństwo płomienia jubileuszowych świec. Świece te znajda się we wszystkich świątyniach archidiecezji, stając się znakiem trwającego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

/Przed liturgią o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają przedstawicieli poszczególnych rad parafialnych do zakrystii akustycznej, celem zgłoszenia swej obecności i odbioru książeczki jubileuszowej (przewodnik do świecy)/.