Ulmowie. Błogosławiona rodzina – lubelska premiera filmu 9.09.2023

W  przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów, która będzie miała miejsce w Markowej 10 września 2023 r. Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie dr Robert Derewenda zaprasza na lubelską premierę filmu dokumentalnego „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Projekcja odbędzie się 9 września (sobota) o godz. 12.00 w siedzibie Oddziału IPN w Lublinie (ul. Wodopojna 2).

Film opowiada o historii, ofierze życia rodziny Ulmów oraz ich drodze do świętości. Wykorzystano w nim nagrania świadków, w tym najbliższej rodziny, ale także osób odpowiedzialnych za proces beatyfikacyjny.

„Błogosławiona rodzina nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje…”

WSTĘP WOLNY. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 8 września 2023 r. do godz. 10:00 na adres mailowy:kinga.zelazko@ipn.gov.pl lub tel. 81 53 63 439 (w godz. 8:15-16:15). 

Print Friendly, PDF & Email