Ubogi Łazarz ma imię zapisane u Boga

Podczas środowej audiencji generalnej, papież Franciszek zwracając się do Polaków przpomniał 96. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a takźe wyraził wieź z Prezydentem RP i kombatantami zgromadzonymi na Montecassino.

W przeddzień, prezydent nawiedził grób św. Jana Pawła II, a bp Józef Guzdek sprawował w bazylice watykańskiej Mszę św. z udziałem przybyłych na uroczystości gości.

Ojciec święty łączył się również ze wszystkimi zgromadzonymi w Toruniu na konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

?Dzisiaj, wspominając rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, bardzo serdecznie pozdrawiam obecnych tu Polaków. Łączę się duchowo z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, z kombatantami i wszystkimi uczestnikami Mszy św. na polskim cmentarzu na Montecassino, wspominającymi poległych żołnierzy, jak również ze zgromadzonymi w Toruniu na konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Niech te ważne wydarzenia będą dla was okazją do modlitwy o pokój, za Kościół w Polsce, o pomyślność waszej Ojczyzny. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus? ? powiedział Ojciec Święty.

RADIO WATYKAŃSKIE: Miłosierdzie Boże nie jest niesprawiedliwe. Nie jest pobłażliwością dla tych, którzy zamknęli się na ubogich. Jeśli zamknę przed nimi drzwi serca, pozostaną one ?zamknięte także dla Boga ? a to jest straszne? ? powiedział Papież w katechezie na dzisiejszej audiencji ogólnej… (czytaj dalej)

W środowej audiencji wzięli takż udział kapłani, którzy przed 25 laty, w dniu urodzin papieskich 18.05.1991 roku, w katedrze lubelskiej, przyjęli święcenia kapłańskie.

Print Friendly, PDF & Email