Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 18-25.01.2024

W dniach 18-25 stycznia 2024 r. przeżywać będziemy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27).

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. Termin ten został zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wattsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła. Podczas tego Tygodnia chrześcijanie wielu różnych tradycji i wyznań z całego świata gromadzą się, aby szczególnie modlić się o jedność.

Organizatorami Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Lublinie są: Polska Rada Ekumeniczna o. Lublin, Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna, Polskie Forum Chrześcijańskie, Instytut Ewangelizacji Świata „Misja ICPE”, Wspólnota Chemin Neuf, Sekcja Ekumenizmu KUL.

PROGRAM OBCHODÓW

20.00 – Nieszpory ekumeniczne: KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI; prowadzi Wspólnota Chemin Neuf – kościół akademicki KUL (ul. Radziszewskiego 7)

18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne: KOŚCIÓŁ EWANGELICKO-AUGSBURSKI, kościół Trójcy Świętej (ul. Ewangelicka 1)

11.00 – Nabożeństwo z okazji Dnia Wolności Religijnej: KOŚCIÓŁ ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO, kaplica zboru (ul. Niecała 4)
15.30 – Ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich: COLLEGIUM MAIUS Uniwersytetu Medycznego (ul. Jaczewskiego 4)
14.30-19.30 – Ekumeniczny „Czas Chwały”: INSTYTUT EWANGELIZACJI ŚWIATA I POLSKIE FORUM CHRZEŚCIJAŃSKIE, Centrum Handlowe „Gala” (ul. Fabryczna 2, III p.)

18.00 – Nieszpory: POLSKI AUTOKEFALICZNY KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY, katedra Przemienienia Pańskiego (ul. Ruska 15)

12.30 – Msza św. – Kościół akademicki KUL (ul. Radziszewskiego 7)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne: KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI – archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (ul. Królewska 10)

12.30 – Msza św. – kościół akademicki KUL (ul. Radziszewskiego 7)