Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 18-25.01.2023

W dniach 18-25 stycznia 2023 r. przeżywać będziemy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17).

Centralne nabożeństwo ogólnopolskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miało miejsce w niedzielę 22 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej (ul. Królewska 10).

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. Termin ten został zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wattsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła. Podczas tego Tygodnia chrześcijanie wielu różnych tradycji i wyznań z całego świata gromadzą się, aby szczególnie modlić się o jedność.

Organizatorami Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Lublinie są: Polska Rada Ekumeniczna o. Lublin, Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna, Sekcja Ekumenizmu KUL, Miasto Lublin, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”.

PROGRAM OBCHODÓW

18 stycznia 2023 – środa

10.00 – Sesja naukowa Sekcji Ekumenizmu KUL „Ekumenizm Józefa Ratzingera/Benedykta XVI” (KUL, KOLEGIUM JANA PAWŁA II, sala C-933, IX piętro i on-line)

19 stycznia 2023 – czwartek