Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Dnia 1 kwietnia br. rozpoczęło się największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet. Samospis internetowy jest najwygodniejszą formą wypełnienia obowiązku spisowego. Pozwala na dostęp do formularza spisowego o dowolnej porze, a w przypadku niedokończenia ankiety można w ciągu kilku dni zalogować się ponownie by zakończyć jej wypełnianie. Każda osoba może przekazać informacje wykorzystując w tym celu dowolne urządzenie z dostępem do Internetu – smartfon, tablet, laptop lub też komputer stacjonarny.

Przez Internet można się spisać od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., chyba że wcześniej skontaktuje się z Państwem rachmistrz. W takim przypadku obowiązkowe jest podanie rachmistrzowi informacji do wypełnienia ankiety. W chwili obecnej rachmistrze tylko dzwonią do mieszkańców, ale wkrótce będą również odwiedzać Państwa w domach.

Każda z osób podlegających spisowi może również podać informacje w spisie przez telefon – wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

Pozyskanych w Spisie Powszechnym danych Główny Urząd Statystyczny nie przekazuje żadnej innej Instytucji, (tj. ani Policji, Prokuraturze, ani też Krajowej Administracji Skarbowej, itp.). Będą one wykorzystane tylko do opracowań statystycznych.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie dedykowanej Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021: spis.gov.pl

Print Friendly, PDF & Email