Transport z pomocą humanitarną dla Caritas od Zakonu Krzyżackiego

W czwartek, 30 sierpnia 2018 r., przybył do Caritas Archidiecezji Lubelskiej transport 15 ton produktów pomocy humanitarnej od Zakonu Krzyżackiego. Transport zorganizowany został przez Ordo Militaris Teutonicus Komturia w Polsce i jest to pierwsza tego typu pomoc skierowana do Polski. Do tej pory transporty trafiały do Rumunii, Ukrainy, Węgier i Niemiec. Pomoc ma charakter charytatywny i została zainicjowana faktem powołania w dniu 7 lipca 2018 r. Komturii Zakonu w Polsce z główną siedzibą w Lublinie.

Przekazane dary zostały rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących placówek społecznych i opiekuńczych, domów dziecka i domów opieki społecznej (między innym w Matczynie). Przywiezione w transporcie zabawki przeznaczone zostały dla nowej świetlicy Caritas w Lublinie oraz szpitalnych oddziałów dziecięcych.

To piętnaście ton żywności oraz zabawki dla dzieci. Wprawdzie Polska nie potrzebuje takiej pomocy materialnej jak przed laty, ale wiemy, że nadal są tu ludzie wymagający pomocy. Dzisiaj nie walczymy mieczem, ale staramy się pomagać w duchu chrześcijańskim i humanitarnym. Naszym zadaniem jest pomoc szpitalom, osobom potrzebującym oraz instytucjom chrześcijańskim – mówi Klaus Bloss, wielki mistrz zakonu krzyżackiego Ordo Millitari Teutonicus /Gość Lubelski/.

GOŚĆ LUBELSKI [Wielki Mistrz Krzyżacki przywiózł dary dla lubelskiej Caritas]: Początki tego niemieckiego zakonu krzyżackiego sięgają 1311 r. Narodził się w Palestynie. Na całym świecie posiada dziesięć komturii, od niedawna także w Polsce, a komtur jest z Lublina… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email