Transmisje Mszy świętych z kościołów Lubelszczyzny w TVP3 Lublin

W nowej ramówce TVP3 Lublin, w niedzielne przedpołudnie, zarezerwowano pasmo czasowe – o godz. 10.00 – na transmisję niedzielnej Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny. Obszar objęty zakresem nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej należy do 4 diecezji: lubelskiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Transmisje z archidiecezji lubelskiej zaplanowane zostały na pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedzielę będą to kościoły Lublina, zaś w trzecią kościoły i parafie spoza Lublina.

Transmisja Mszy Świętej w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub z różnych przyczyn nie mogących fizycznie uczestniczyć w  niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających zagranicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza.

KOLEJNE TRANSMISJE:

Wrzesień 2018:

9 września – z archikatedry lubelskiej
– ogólnopolska z Poznania
23 września – z diecezji siedleckiej
30 września – z diecezji sandomierskiej (Janów Lubelski)

Październik 2018:

7 października – o godz. 10.30 – transmisja z uroczystości rekoronacji Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie – w parafii Matki Bożej Różancowej w Lublinie
14 października – ogólnopolska z Rzymu
21 października – z diecezji siedleckiej
28 października – z diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Listopad 2018:

4 listopada – z kaplicy cmentarnej na Majdanku w Lublinie
11 listopada – ogólnopolska ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
18 listopada – z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha w Wierzbica k. Chełma
25 listopada – z diecezji zamojsko-lubaczowskiej

W archidiecezji lubelskiej funkcję koordynatora transmisji pełni Wydział Duszpasterstwa.