Transmisja Mszy św. z Puław – TVP3 Lublin – 20.01.2019

W niedzielę, 20 stycznia 2019 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach (ul. Słowackiego 32).

Starania o utworzenie obecnej parafii pod wezwaniem św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach sięgają 1982 r. Zadanie organizacji parafii i budowy świątyni otrzymał jesienią 1986 roku ks. kan. Aleksander Zeń, dotychczasowy proboszcz parafii. W roku 1988 powołany został do istnienia samodzielny ośrodek duszpasterski pw. bł. Brata Alberta Chmielowskiego i oddana została do użytku kaplica tymczasowa. Od 1989 rozpoczęły się jednocześnie prace przy budowie kościoła parafialnego według projektu krakowskiego architekta Janusza Gawora. Parafię erygował 12 września 1990 r. ówczesny biskup lubelski Bolesław Pylak. Uroczystego poświecenia nowego kościoła dokonał 11 czerwca 2000 roku abp Józef Życiński.

adres strony parafialnej: www.albert.pulawy.pl

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00 .