Transmisja Mszy św. z Kazimierza Dolnego – TVP3 Lublin – 19.05.2019

W niedzielę, 19 maja 2019 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć we Mszy św. polowej sprawowanej w porcie jachtowym w Kazimierzu Dolnym.

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00 .

Msza św. sprawowana będzie w intencji dziękczynnej za dar świętości Jana Pawła II (z racji – przypadającej 18 maja 2019 r. – 99 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II) oraz w intencji uczestników IV Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym.

W niedzielę, 19 maja 2019 r., po raz czwarty wystartuje w Kazimierzu Dolnym IV Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 10 km i 5 km. W tym roku linia startu znajdzie się przy zejściu z bulwarów wiślanych i wyjeździe z portu jachtowego. Dalej trasa poprowadzi miastem w stronę Wylągów, gdzie biegacze zawrócą i znów dobiegną do portu jachtowego. Tam też będzie zorganizowane miasteczko biegacza… [więcej: www.kazimierzdolny.pl]