Telegram kondolencyjny w związku ze skutkami trzęsienia ziemi we Włoszech

W nocy 24 sierpnia 2016 r. o godz. 3.36 rozpoczęło się w centralnej części Włoch, 80 km na południowy-wchód od Perugii (z epicentrum 4 km od miejscowości Accumoli, prowincja Rieti) trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera na głębokości 10 km. W ciągu pierwszych trzech godzin po trzęsieniu odnotowano 17 wstrząsów wtórnych. Najbardziej dotknięte skutkami kataklizmu zostały regiony: Umbria, Lacjum i Marche, a w tym miejscowości: Accumoli, Amatrice (zaliczona w ubiegłym roku do najpiękniejszych miasteczek Włoch), Posta i Arquata del Tronto.

Po godz. 19.00 premier Włoch Matteo Renzi podał podczas konferencji prasowej, iż dotychczas odnaleziona 120 osób zabitych i 368 rannych. Po nocnych pracach ekip ratunkowych liczba ta wzrosła już do 247 osób zabitych. Akcja ratunkowa trwa. Liczba ofiar jeszcze wzrasta i wynosi 292 osób zabitych.

Arcybiskup Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przesłał na ręce Jego Eminencji Kard. Angelo Bagnasco ? arcybiskupa Genui i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch telegram kondolencyjny w związku ze skutkami trzęsienia ziemi we Włoszech, składając wyrazy współczucia i wyrażając jedność w modlitwie za ofiary trzęsienia ziemi i ich bliskich.


Jego Eminencja
Kard. Angelo Bagnasco
Arcybiskup Genui
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce składam wyrazu współczucia wszystkim, których dotknęły skutki trzęsienia ziemi we Włoszech.

Pamiętamy o modlitwie w intencji ofiar, prosząc o życie wieczne dla zmarłych i siłę ducha dla ich rodzin, bliskich i przyjaciół. Zapewniamy o duchowej bliskości, przyzywając wstawiennictwa Matki naszego Pana ? Pocieszycielki Strapionych.

Mamy nadzieję, że postępująca akcja ratownicza zmniejszy rozmiary tragedii, dając również nadzieję na odnalezienie kolejnych żywych osób.

Z bólem serca i braterskim pozdrowieniem,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


źródło: www.episkopat.pl

Print Friendly, PDF & Email