Tak. POMAGAM – ogólnopolska zbiórka żywności 25-26.03.2022

W dniach 25-26 marca 2022 r. organizowana jest kolejna ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem „Tak. POMAGAM”. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału i przekazania do koszyków ustawionych w supermarketach produktów żywnościowych o dłuższym terminie przydatności do spożycia.

Najbardziej potrzebne są: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa (zwłaszcza rozpuszczalna), słodycze, mleko UHT, słoiczki typu gerber z jedzeniem dla dzieci, tubki owocowe (musy), kabanosy, owoce / warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

Zdajemy sobie sprawę, że ostatni miesiąc był czasem ogromnego zaangażowania niemalże całego naszego społeczeństwa i zdecydowania napawa nas to wielką dumą. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że mimo wojny w Ukrainie, także Polacy wciąż potrzebują naszego wsparcia. Zbliżają się święta wielkanocne, przed którymi co roku przygotowywaliśmy paczki dla seniorów, samotnych, chorych, bezdomnych i ubogich – tę tradycję chcemy podtrzymać, dlatego prosimy o pomoc i dołączenie do zbiórki w piątek i sobotę, 25-26 marca 2022 r.

Joanna Bańczerowska, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Nadal można zostać wolontariuszem – wystarczy zgłosić się pod nr telefonu 668 770 774 i wziąć na siebie np. dwugodzinny dyżur w jednym ze sklepów.

Pełna lista sklepów, w których odbywa się zbiórka znajduje się pod tym linkiem:
https://lublin.caritas.pl/zbiorka-zywnosci-tak-pomagam-25-26-marca-2022-r/

Print Friendly, PDF & Email